Spotkanie w Zespole Szkół w Korycinie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w Zespole Szkół w Korycinie

Data publikacji 19.01.2017

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Janowie spotkali się z rodzicami oraz kadra pedagogiczną Zespołu Szkół w Korycinie. W spotkaniu również wziął udział Wójt Gminy Korycin. Mundurowi przypomnieli zebranym zasady działania interaktywnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W związku ze zbliżającymi się feriami przypomnieli rodzicom o konieczności rozmowy z dziećmi na temat zachowań, które bezpiecznie pozwolą spędzić czas wolny od szkoły.

Wczoraj po południu funkcjonariusze z Posterunku Policji w Janowie spotkali się z rodzicami uczniów oraz kadrą pedagogiczną Zespołu Szkół w Korycinie. Zgromadzonym osobom mundurowi zaprezentowali i przekazali informacje na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedstawili  w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie oraz w jaki sposób można nanieść na mapę miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. W związku ze zbliżającymi się feriami przypomnieli zebranym rodzicom o konieczności rozmowy z dziećmi na temat zachowań, które pozwolą uniknąć zagrożeń oraz tego aby sami dorośli nie inicjowali zabaw, które mogą zakończyć się w tragiczny sposób: kuligi z udziałem pojazdów mechanicznych czy przechodzenie przez zamarznięte zbiorniki. Policjanci mówili również o tym, że  wszystkie osoby poruszające się po zmroku poza terenem zabudowanym mają obowiązek noszenia odblasków. Na koniec zaapelowali do zebranych aby przekazywać na numer 112 lub 997 informacje dotyczące osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących wsparcia w szczególności narażonych na wychłodzenie. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl