Dzielnicowi odnaleźli wychłodzonego 43-latka - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi odnaleźli wychłodzonego 43-latka

Data publikacji 06.02.2017

Dzięki szybkiej interwencji dzielnicowych Gminy Szudziałowo i Krynki udało się uchronić przed wychłodzeniem 43-letniego mieszkańca Gminy Szudziałowo.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Krynkach w ramach codziennej służby sprawdzają miejsca zamieszkania osób narażonych na wychłodzenie. W sobotę po godzinie 22.00 przejeżdżając przez jedną z miejscowości w Gminie Szudziałowo zauważyli mężczyznę próbującego podnieść się z jezdni. Miał on duże problemy z utrzymaniem równowagi oraz przemoczone ubranie. Policjanci pomogli mu podnieść się i zaprowadzili do radiowozu, okazało się, że jest to 43-letni mieszkaniec pobliskiej wsi. Ze względu na bardzo niską temperaturę i rzeczywistą możliwość wychłodzenia organizmu mężczyznę przewieziono do miejsca zamieszkania i oddano pod opiekę rodziny.

Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, do Policji pod numer 997 lub 112, czy w skrajnych przypadkach dzwoniąc na pogotowie ratunkowe pod numer 999. Całodobowo czynna jest również infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 800 444 989.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl