Pieszy - odblaski na drogach sokólskiego powiatu - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pieszy - odblaski na drogach sokólskiego powiatu

Data publikacji 13.03.2017

W trosce o pieszych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce stale prowadzą działania zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego. W trakcie służby sprawdzają jak piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce systematycznie prowadzą działania „Piesi – odblaski". W trakcie sobotniej służby mundurowi sprawdzali jak piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym po zmierzchu, zwracali również uwagę na kierowców jeżdżących w rejonach przejść. Napotkanym pieszym  wręczali odblask i przypominali, że powinien być noszony w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego, dzięki temu staje się wcześniej widoczny dla kierowców.

Policjanci przypominają:

Nowelizacja przepisów ruchu drogowego wprowadziła w 2014 roku obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poza terenem zabudowanym po zmierzchu.

Nośmy odblaski – bądźmy widoczni na drodze.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl