Policjantki rozmawiały o cyberprzemocy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki rozmawiały o cyberprzemocy

Data publikacji 17.03.2017

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotykają się z uczniami szkół z całego powiatu rozmawiając o bezpiecznych zachowaniach w różnych dziedzinach życia. W minionym tygodniu uczniowie dowiedzieli się jak odpowiedzialnie korzystać z Internetu. Tego typu spotkania mają na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów znajdujących się w sieci.

We środę funkcjonariuszki Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej spotkały się z uczniami Zespołu Szkół w Janowie oraz w Szudziałowie. Podczas prowadzonych prelekcji policjantki zwracały uwagę, że Internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Wyjaśniały, czym jest cyberprzemoc i kradzież danych, uczulały na niebezpieczne kontakty i szkodliwe treści. Zwróciły również uwagę uczniów na zagrożenie prywatności oraz problem uzależnienia od Internetu. Uczniowie Zespołu Szkół w Janowie w trakcie spotkania z funkcjonariuszką wystawili sztukę zrealizowaną na podstawie „Czerwonego Kapturka” pn.: „Nie szukaj bracie kolegów na czacie”. W trakcie spotkania w Szudziałowie dzielnicowy biorący udział w spotkaniu przekazał zebranym uczniom odblaski, przypominając jednocześnie o sposobie ich używania. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl