Jechał za szybko – stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał za szybko – stracił prawo jazdy

Data publikacji 03.04.2017

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce w trakcie kontroli miejsca wskazanego jako zagrożone w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili kierowcę samochodu osobowego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 57 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany wysokim mandatem karnym.

W sobotę przed południem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce dokonywali kontroli prędkości w terenie zabudowanym w miejscowości Sokolany. Punkt ten został zaznaczony na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Po godzinie 11.00 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 107 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę renaulta do kontroli drogowej. 31-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi..

Z uwagi na fakt, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl