"Dzień Przedsiębiorczości" w KPP Sokółka - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzień Przedsiębiorczości" w KPP Sokółka

Data publikacji 26.04.2017

W ramach "Dnia Przedsiębiorczości” sokólskich policjantów odwiedzili uczniowie pierwszej klasy Zespołu Szkół w Sokółce. Podczas spotkania młodzi ludzie dowiedzieli się, jak wygląda praca policjantów na poszczególnych stanowiskach służbowych.

Dziś funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce gościli w swojej siedzibie czteroosobową grupę uczniów sokólskiego ogólniaka zainteresowanych pracą w Policji. Wizyta młodych ludzi wiązała się z ogólnokrajowym programem „Dzień Przedsiębiorczości”. Uczestników spotkania przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce mł. insp. Krzysztof Pawłowski., następnie młodzież mogła zapoznać się z pracą policjantów od tzw. „podszewki”. Goście dowiedzieli się na czym polega praca dzielnicowego, co należy do jego obowiązków i jak można się z nim skontaktować poprzez aplikację „Moja Komenda”. Przedstawiono im również sposób działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Ze specyfiką pracy w Wydziale Kryminalnym zapoznał uczniów Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego a technik kryminalistyki zaprezentował między innymi tajniki daktyloskopii. Uczniowie dowiedzieli się jakimi umiejętnościami i predyspozycjami powinny dysponować osoby, które chciałyby wykonywać w przyszłości zawód policjanta oraz o tym, że w formacji tej pracują też osoby na stanowiskach cywilnych. Na zakończenie spotkania młodzież dowiedziała się również jak wygląda procedura kwalifikacyjna kandydata do służby w Policji. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl