Przekroczył prędkość o 51 km/h - stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o 51 km/h - stracił prawo jazdy

Data publikacji 04.07.2017

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce w trakcie pełnionej służby ujawnili kierowcę samochodu osobowego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. W konsekwencji mężczyzna stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany mandatem karnym.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w minioną sobotę, w godzinach południowych dokonywali kontroli prędkości na ulicy Korycińskiej w Janowie. Zgodnie ze zgłoszeniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w tym miejscu kierowcy mogą przekraczać dopuszczalną prędkość. Około godziny 12.30 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 101 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę audi do kontroli drogowej. 21-letni mieszkaniec Moniek za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Z uwagi na fakt, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl