Nietrzeźwy kierowca próbował wręczyć łapówkę policjantom - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca próbował wręczyć łapówkę policjantom

Data publikacji 06.07.2017

Policjanci z Posterunku Policji w Suchowoli zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna w trakcie policyjnych czynności próbował ratować się „łapówką”. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz 32-latek odpowie przed sądem nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również próbę przekupienia funkcjonariuszy.

We wtorek około 20.30 policjanci z Posterunku Policji w Suchowoli zauważyli jadące „daewoo” bez włączonych świateł. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej osobówkę. Okazało się, że kierujący nim 32-letni mężczyzna jest nietrzeźwy. Mężczyzna przyznał się mundurowym, że pił alkohol i zaproponował „dogadanie się”. Próbował wręczyć policjantom pieniądze zwinięte w rulon. Jak się później okazało było to 1 500 złotych. Po przewiezieniu mężczyzny do KPP Sokółka sprawdzono stan jego trzeźwości, alkometr wskazał że ma prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie. 32-latek trafił do policyjnego aresztu. We środę Prokurator Rejonowy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl