Wakacyjne miasteczko ruchu drogowego w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne miasteczko ruchu drogowego w Sokółce

Data publikacji 17.07.2017

W sokólskim miasteczku ruchu drogowego najmłodsi sokólscy rowerzyści spotkali się z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. W trakcie spotkania policjanci rozmawiali o obowiązujących przepisach, a także ćwiczyli z dziećmi prawidłowy sposób poruszania się po drodze. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo", objętej honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

W niedzielne popołudnie, dzięki inicjatywie pracowników sokólskiego OSiRu odbyło się kolejne spotkanie w miasteczku ruchu drogowego, tym razem na Osiedlu Zielonym w Sokółce. W przedsięwzięciu wzięli również udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejsciej w Sokółce. Pod okiem mundurowych najmłodsi cykliści ćwiczyli prawidłowy sposób poruszania się po drodze, zapoznawali się ze znakami drogowymi oraz ćwiczyli prawidłowe sygnalizowanie wykonywanych manewrów. Każdy z uczestników otrzymał element odblaskowy, który przysłuży się każdemu z nich do bezpiecznego poruszania się po drodze. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl