Mundurowi zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 08.08.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w trakcie kontroli miejsca wskazanego jako zagrożone w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Pierwszy z nich jechał z prędkością 147 km/h, natomiast drugi 104 km/h.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w trakcie weryfikacji miejsc zagrożonych wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w minioną sobotę ujawnili dwóch kierowców, którzy w Kundziczach przekraczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Pierwszego z nich mundurowi ujawnili tuż przed godziną 10.00. Policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się samochód jedzie z prędkością 147 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę subaru do kontroli drogowej. 25-latek za przekroczenie prędkości oraz jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa ukarany został mandatem karnym. Już kilkanaście minut później, w tym samym miejscu, mundurowi ujawnili 61-latka, który jechał toyotą z prędkością 104  km/h. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego. Wobec niego zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Z uwagi na fakt, że kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość o 97 km/h oraz 54 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali obu mężczyznom prawa jazdy. 

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.