"Bezpieczna droga do szkoły" w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna droga do szkoły" w Sokółce

Data publikacji 15.09.2017

Sokólscy policjanci rozpoczęli działania prewencyjne pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Wczoraj odwiedzili najmłodszych uczniów w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 2 oraz dzieci z Przedszkola Nr 5 w Sokółce. Działania prowadzone są w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok”.

Sokólscy policjanci rozpoczęli działania prewencyjne pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Wczoraj mundurowi przeprowadzili spotkania w najmłodszych klasach w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 2 oraz w Przedszkolu Nr 5 w Sokółce. Podczas spotkania rozmawiano z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Uczestnicy dowiedzieli się również, dlaczego powinni nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić. Nie obyło się bez pytań ze strony dzieci. Na wszystkie nurtujące  zagadnienia – maluchy otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Na pożegnanie przypomniano dzieciom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz sposoby wyjścia z trudnej sytuacji- czyli jak i do kogo zwrócić się o pomoc.

Przekazane informacje i prowadzony program są elementem ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” adresowanej do uczniów szkół podstawowych. Akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl