"Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok" w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok" w Sokółce

Data publikacji 29.09.2017

Sokólscy policjanci kontynuują realizację działań prewencyjnych pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach działań odwiedzili najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sokółce.

Sokólscy policjanci kontynuują realizację programu "Bezpieczna droga do szkoły". Wczoraj, mundurowi odwiedzili najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce. Podczas spotkania z uczniami prowadzący omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu. Uczestnicy dowiedzieli się również, dlaczego powinni nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić. Szczególną uwagę zwrócono również na znaki drogowe, które najczęściej widzimy w pobliżu przejść dla pieszych oraz przy ulicy. Policjanci przypomnieli również dzieciom numery alarmowe.

Przekazane informacje i prowadzony program są elementem ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” adresowanej do uczniów szkół podstawowych. Akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl