"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO ... PRZEZ CAŁY ROK" w Szudziałowie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO ... PRZEZ CAŁY ROK" w Szudziałowie

Data publikacji 10.10.2017

Sokólscy policjanci kontynuują realizację działań prewencyjnych pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach działań odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Szudziałowie.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjantka Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wraz z dzielnicowym z Posterunku Policji w Krynkach spotkali się dzisiaj z uczniami Szkoły Podstawowej w Szudziałowie. Podczas prelekcji z najmłodszymi funkcjonariusze przypomnieli odbiorcom podstawowe znaki i sygnały drogowe oraz prawidłowy sposób przechodzenia na drugą stronę jezdni. W trakcie zajęć mundurowi wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Natomiast, wśród uczniów najstarszych klas policjanci omówili zjawisko cyberprzemocy podkreślając przy tym fakt, że w sieci nikt nie jest anonimowy.

Przekazane informacje i prowadzony program są elementem ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” adresowanej do uczniów szkół podstawowych. Akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl