Dzień Ochrony Zwierząt - w trosce o czworonożnych przyjaciół - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Ochrony Zwierząt - w trosce o czworonożnych przyjaciół

Data publikacji 26.10.2017

W ramach obchodów Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt, policjanci z KPP w Sokółce wzięli udział w wojewódzkich działaniach „Twój Pies – Twoja Odpowiedzialność”.

W dniu wczorajszym obchodziliśmy Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. W ramach zorganizowanych z tej okazji działań „Twój Pies – Twoja odpowiedzialność” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, wspólnie z funkcjonariuszami innych służb działali profilaktycznie na terenie powiatu sokólskiego. Odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 w Sokółce, Zespół Szkół w Sokółce, Zespół Szkół w Szudziałowie, Zespół Szkół w Krynkach, Szkołę Podstawową w Suchowoli, Przedszkole w Kuźnicy oraz Szkołę Podstawową w Kuźnicy. W zajęciach profilaktycznych dla młodzieży wzięło udział ponad 300 uczniów.

W trakcie zajęć było omawiane jakie warunki muszą zostać zapewnione dla psa, o tematyce bezpiecznego wyprowadzania, odpowiedzialności i sprzątania po zwierzęciu. Dodatkowo, w ciągu dnia patrole policji zwracały uwagę na osoby wyprowadzające swoje czworonogi na spacer, czy stosują smycze oraz kagańce. Funkcjonariusze sprawdzali też właścicieli psów, gdzie w poprzednim roku zostały ujawnione braki obowiązkowych szczepień zwierząt.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl