Profilaktyka - "Świeć przykładem" - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktyka - "Świeć przykładem"

Data publikacji 31.10.2017

Sokólscy policjanci dbają o porządek i bezpieczeństwo na drogach, zwłaszcza w rejonie cmentarzy. Mundurowi w trosce o pieszych rozdają także elementy odblaskowe i zachęcają do korzystania z nich również w obszarze zabudowanym w ramach działań „Świeć przykładem”.

Od minionego piątku setki podlaskich policjantów dba o bezpieczeństwo i porządek na drogach, zwłaszcza w rejonach cmentarzy. Mundurowi prowadzą tam liczne akcje profilaktyczne, których głównym celem jest edukacja uczestników ruchu drogowego w zakresie prawidłowych zachowań na drodze.

Celem akcji „Świeć przykładem” jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Co do zasady pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce rozdawali dziś wśród osób odwiedzających cmentarze opaski odblaskowe. Przypominali mieszkańcom o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zachowania szczególnej ostrożności podczas obchodów dnia Wszystkich Świętych.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl