Kolejny kierowca stracił prawo jazdy – jechał 141km/h! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy – jechał 141km/h!

Data publikacji 13.11.2017

Funkcjonariusze z sokólskiej drogówki w miejscowości Straż zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym aż o 91 km/h. Konsekwencją takiego czynu była utrata prawo jazdy oraz mandat karny.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, w dniu 10.11.2017r około godziny 19.50 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki BMW. Mężczyzna, jechał w miejscowości Straż, w terenie zabudowanym z prędkością 141 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość na tym odcinku aż o 91 km/h. Za brak odpowiedzialności 19 letniemu kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy a także ukarano go mandatem karnym w wysokości 500zł i 10pkt karnymi, .

Sokólscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego proszą kierowców samochodów o rozwagę i odpowiedzialność podczas jazdy. Temperatura jest coraz niższa oraz szybciej robi się ciemno, dlatego dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze ma bardzo duże znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa. Apelujemy również o noszenie elementów odblaskowych przez pieszych użytkowników dróg, a także korzystanie z pobocza przy poruszaniu się poza terenem zabudowanym po zmroku. Policjanci z KPP w Sokółce skupiają szczególną uwagę na zapewnieniu bezpieczeństwa dla niechronionych użytkowników dróg rozdając opaski odblaskowe i zawieszki podczas różnych akcji profilaktycznych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl