Profilaktyka w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktyka w powiecie sokólskim

Data publikacji 01.12.2017

Sokólscy policjanci realizują działania prewencyjne na terenie powiatu – wczoraj uczestniczyli w działaniach „Stop Demoralizacji – Uwaga Nikotyna”, a także spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie oraz Szkoły Podstawowej w Korycinie. Podczas spotkań poruszana była tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym, cyberprzemocy a także oferta kariery służby w Policji.

W ramach działań profilaktycznych i prewencyjnych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce kontrolowali wczoraj punkty sprzedaży wyrobów tytoniowych oraz okolic szkoły. Przeprowadzali również spotkania profilaktyczne, podczas których przekazali młodzieży wiedzę jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym oraz jak uchronić się od zjawiska cyberprzemocy. Dla najstarszych uczniów przedstawiona została również oferta pełnienia służby w szeregach Policji. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, zadawali różne pytania.

Tego samego dnia, pedagodzy ze Szkoły Podstawowej w Korycinie uczestniczyli w prelekcji dot. zagrożenia terroryzmem – poznali procedurę działania w przypadku wtargnięcia uzbrojonego napastnika do budynku szkoły.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl