Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 07.12.2017

Policjanci z Posterunku Policji w Krynkach zatrzymali 52-latka, który spowodował kolizję w Szudziałowie i odjechał dalej w kierunku Krynek. W Krynkach uderzył w kolejny pojazd i znów oddalił się z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był kompletnie pijany.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, wczoraj około godziny 14.00, otrzymał informację o kolizji drogowej w Szudziałowie. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia samochodem marki Opel. Do wskazanej przez zgłaszającego miejscowości natychmiast zostali skierowani policjanci z Posterunku Policji w Krynkach. Przed dotarciem na miejsce, policjanci otrzymali zgłoszenie, że ten sam pojazd spowodował kolejną kolizję w Krynkach i oddala się w kierunku Kruszynian.

Niedaleko wsi Białogorce policjanci zobaczyli, pojazd który spowodował obie kolzije. Stał on na poboczu drogi, za nim stał inny pojazd, którym poruszał się mężczyzna poszkodowany w kolizji. Czujny obywatel wyczuł kierującego woń alkoholu z ust, po czym wyjął kluczyki ze stacyjki opla, przez co uniemożliwił pijanemu dalszą jazdę.

Kierujący oplem 52 letni mieszkaniec gminy Szudziałowo nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Został przebadany alkomatem – wynik badania to 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl