Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kolejni piraci drogowi zatrzymani

Data publikacji 20.12.2017

Sokólscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy 23-latkowi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. W tym samym miejscu, w niedzielę inny kierowca przekroczył prędkość, aż o 57 km/h. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Miejsce, w którym ujawnili „piratów drogowych” zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Wysokie, po godzinie 9.00. Kierujący audi jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 101 km/h, a tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość, na tym odcinku drogi o 51 km/h. Dla 23-letniego mieszkańca gminy Dąbrowa Białostocka mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Został on także ukarany mandatem karnym oraz otrzymał 10 punktów karnych. Również w tym samym miejscu, w minioną niedzielę, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skody, który jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h. Mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy, a także został on ukarany mandatem karnym. 

Natomiast, w miniony wtorek, około godziny 11.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sokólskiej komendy, w miejscowości Nowy Janów zatrzymali do kontroli 60-letniego kierowcę volkswagena. Podczas sprawdzania w policyjnym systemie mieszkańca gminy Janów okazało się, że ma on orzeczony sądowy zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl