Policjanci o zagrożeniach w internecie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci o zagrożeniach w internecie

Data publikacji 12.02.2018

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotykali się z uczniami szkół powiatu sokólskiego i ich rodzicami. Realizując działania dotyczące bezpieczeństwa w internecie, podczas prelekcji informowali o cyberzagrożeniach i podkreślali, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w sieci okazując szacunek innym, ale także samemu sobie.

W minionym tygodniu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce realizowali działania związane z bezpieczeństwem w internecie. Dzielnicowa z Posterunku Policji w Suchowoli we wtorek odwiedziła uczniów II klasy Technikum w Suchowoli. Policjantka Zespołu do spraw Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KPP w Sokółce w środę spotkała się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce, a w piątek wspólnie z dzielnicową, z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce. Funkcjonariusze przedstawili młodzieży zjawisko cyberprzemocy, omówli jej przejawy i zakres odpowiedzialności nieletnich. Zaznaczyli, że przyczyną cyberprzemocy zazwyczaj jest brak poszanowania drugiego człowieka.
Podczas zajęć policjanci zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - narzędzia służącego do informowania Policji o zdarzeniach uciążliwych społecznie, którego wykorzystanie ma realy wpływ na poprawę bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu. Promowali również zawód policjanta, a osobom zainteresowanym wstąpieniem w szeregi Policji udzielali informację o procedurze kwalifikacyjnej i odpowiadali na wszelkie pytania.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl