TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

Data publikacji 19.02.2018

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.

W tym roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” odbywać się będzie w dniach od 19 lutego do 25 lutego. W ramach przedsięwzięcia, w Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce przy ulicy Białostockiej 69B, w dniach od 19 do 25 lutego zostanie uruchomiony punkt konsultacyjny. Interesanci mogą uzyskać pomoc w godzinach 7:30-15:30.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.sokolka.policja.gov.pl