Kierowca volkswagena z kontrabandą - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca volkswagena z kontrabandą

Data publikacji 21.03.2018

Ponad 1 350 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli sokólscy policjanci. Nielegalny towar znajdował się w volkswagenie, którym kierował 61-latek. Mieszkaniec Sokółki za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, dzisiaj około godziny 5.00, na jednej z sokólskich ulic zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. W pojeździe mundurowi ujawnili ponad 1350 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. 61-letni mieszkaniec Sokółki przyznał się, że te papierosy są jego własnością. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że wprowadzenie na rynek zabezpieczonych papierosów naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 30 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Teraz dalszym losem właściciela kontrabandy zajmie się sąd.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl