Okradał ciężarówki - został zatrzymany - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał ciężarówki - został zatrzymany

Data publikacji 10.04.2018

Sokólscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do samochodów ciężarowych. W ciągu jednej nocy z zaparkowanych pojazdów spuścił ponad 400 litrów paliwa. 41-latek usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Na jednym z parkingów w gminie Suchowola, przy drodze krajowej numer 8, w nocy z sobotę na niedzielę, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do samochodów ciężarowych. 41-letni obywatel Litwy w ciągu jednej nocy włamał się do zbiorników z paliwem dwóch zaparkowanych pojazdów i spuścił z nich olej napędowy w ilości około 430 litrów. Policjanci zatrzymali mężczyznę nad ranem, kiedy samochodem osobowym zabierał skradziony towar z miejsca zdarzenia.

Litwin na widok policjantów próbował odjechać z miejsca zdarzenia i cofając uderzył w inny pojazd. Fakt ten wykorzystali mundurowi, którzy zablokowali pojazd mężczyzny i bezzwłocznie wyciągnęli go z samochodu. W trakcie tej czynności agresywny 41-latek zranił powierzchownie jednego z policjantów, a następnie poinformował, że jest nosicielem choroby zakaźnej. Mundurowy natychmiast został objęty fachową opieką lekarską. Na szczęście wstępne wyniki badania krwi wykluczyły wskazaną przez agresora dolegliwość.

Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzuty m.in. kradzieży z włamaniem oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Okazało się również, że 41-latek był wczęsniej karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu obywatel Litwy najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.