PODSUMOWANIE MAJOWEGO WEEKENDU NA DROGACH POWIATU SOKÓLSKIEGO - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODSUMOWANIE MAJOWEGO WEEKENDU NA DROGACH POWIATU SOKÓLSKIEGO

Data publikacji 07.05.2018

Od 27 kwietnia do 6 maja w ramach wzmożonych działań pod nazwą „Bezpieczny weekend” 75 funkcjonariuszy ruchu drogowego czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących. W tym czasie policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących. Na terenie całego powiatu doszło do 21 kolizji.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce prowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny weekend”. Ich głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym podczas tegorocznej długiej "majówki". Podczas prowadzonych kontroli drogowych policjanci sprawdzali czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, czy prawidłowo przewożą dzieci oraz czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracali na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących.

W piątek 27 kwietnia około godziny 15.40 w Czerwonce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego mężczyznę kierującego ciągnikiem rolniczym Farmtrak. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

29 kwietnia po 13 w Sokółce na ulicy Mickiewicza emerytowany funkcjonariusz Policji zwrócił uwagę, że kierujący Seatem mężczyzna prowadzi pojazd w sposób zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego. Podejrzewał, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości 54-latka wykazało, że prowadził mając 3,44 promila alkoholu w organizmie. 

W czwartek 3 maja około południa w pobliżu miejscowości Ostrów Północny kierujący Oplem spowodował kolizję z prawidłowo jadącym VW Passat. Przybyli na miejsce funkcjonariusze po zbadaniu stanu trzeźwości 36-letniego mężczyzny stwierdzili, że prowadził mając 2,38 promila alkoholu w organizmie. Podróżująca passatem czteroosobowa rodzina szczęśliwie nie odniosła obrażeń.

Wczoraj około 15.40 w Sokółce kierowca citroena jechał ulicą Białostocką 101 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym o 51 km/h. 50-letniemu mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy. Ponadto został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i otrzymał 10 punktów karnych.

Losami nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się teraz sąd.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl