Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca autobusu będąc pod wpływem alkoholu chciał zabrać dzieci na wycieczkę

Data publikacji 29.05.2018

Nieodpowiedzialny kierowca autobusu przyjechał po dzieci, które wybierały się na wycieczkę. Na szczęście nie pojechał z nimi w dalszą podróż. Dlaczego? Jak się okazało był pod wpływem alkoholu. Jednocześnie policjanci przypominają o możliwości zgłaszania autokarów do kontroli.

Dziś, po godzinie 8.00, na jeden z parkingów na terenie Sokółki przyjechał autobus, którym na wycieczkę miały udać się dzieci. Poza uczniami, na parkingu byli również obecni policjanci z sokólskiej drogówki. Dlaczego? Funkcjonariusze mieli przeprowadzić kontrolę autokaru, która została im wcześniej zgłoszona. Ku zdziwieniu policjantów okazało się, że kierowca pojazdu znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko pół promila alkoholu w organizmie. Mundurowi natychmiast uniemożliwili mu dalszą jazdę, zatrzymali prawo jazdy, a on sam za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy!
Każdy organizator wyjazdu może wcześniej, przed wyjazdem poprosić funkcjonariuszy o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz trzeźwości kierowcy. W tym celu powinniśmy wcześniej skontaktować się z daną jednostką Policji w celu ustalenia szczegółów takiej kontroli. Dzięki temu opiekunowie małoletnich będą mieli pewność, że ich wychowankowie podróżują bezpiecznie. Funkcjonariusze podczas kontroli szczegółowo sprawdzają między innymi: hamulce, stan ogumienia i oświetlenie pojazdu oraz stan trzeźwości kierowcy i jego wymagane uprawnienia.

Więcej informacji:
Punkty zgłoszenia autokaru do kontroli