Szereg spotkań z młodzieżą – Bezpieczne wakacje 2018 - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szereg spotkań z młodzieżą – Bezpieczne wakacje 2018

Data publikacji 11.06.2018

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce aktywnie włączyli się w działania profilaktyczne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Spotykają się z młodzieżą na terenie całego powiatu – wszystko po to, żeby uświadomić młodzieży jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą oraz podczas zbliżających się wakacji.

Nadchodzący okres wakacyjny jest dobrą okazją do edukowania i przypomnienia młodzieży w zakresie bezpiecznego korzystania z dni wolnych od szkoły. Policjanci wzięli udział i zorganizowali szereg spotkań: m.in. Szkole Podstawowej w Suchowoli, SP w Dąbrowie Białostockiej, SP w Nierośnie, SP w Zwierzyńcu Wielkim, SP w Janowie, SP w Nowym Dworze.

W trakcie spotkań mundurowi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie nad wodą, przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Policjanci edukowali z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym także przypomnieli o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Uczniowie chętnie oglądali policyjny sprzęt i wyposażenie funkcjonariuszy.

Wśród pedagogów i nauczycieli promowana również była  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa  - aplikacja służąca aktywnemu działania społeczeństwa w budowaniu poczucia bezpieczeństwa publicznego. Spotkanie z Policją dało możliwość zapoznania się z pracą mundurowych oraz poznania swoich dzielnicowych.