Sokólscy policjanci o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci o bezpieczeństwie

Data publikacji 16.08.2018

Sokólscy policjanci realizując program „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa” włączyli się m.in. w cykl profilaktycznych spotkań Biblioteki Publicznej w Sokółce pn. „Wakacje pod chmurką z lekturką”. W trakcie tych inicjatyw mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie nad wodą oraz na drodze. Funkcjonariusze wzięli również udział w pokazie służb mundurowych, a także promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Sokólscy mundurowi spotkali się w miniony wtorek z dziećmi i ich opiekunami na skwerze przy pomniku Piłsudskiego w Sokółce. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze oraz nad wodą. Każdy z uczestników prelekcji otrzymał profilaktyczne kolorowanki i krzyżówki. Z kolei opiekunom dzieci przypomniane zostały zasady należytego sprawowania opieki nad małoletnimi.

Wczoraj natomiast funkcjonariusze wzięli udział w pokazie służb mundurowych z okazji Dnia Wojska Polskiego w Sokółce. Obok stoiska profilaktycznego ogromnym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy oraz motocykle służbowe, które najmłodsi mogli obejrzeć z bliska i zrobić sobie przy nich zdjęcie. Ponadto, dzieci miały możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach z obszaru bezpieczeństwa. Jako nagrody najmłodsi uczestnicy quizów otrzymywali elementy odblaskowe. Z kolei dorosłych mundurowi zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Poszczególne etapy doboru do służby omówione zostały osobom zainteresowanym pracą w Policji. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl