Przedszkolaki z wizytą u policjantów - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

Data publikacji 14.09.2018

Sokólscy policjanci chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Tym razem gośćmi w komendzie Policji były sześciolatki z Przedszkola nr 3 w Sokółce. Mundurowi oprowadzili przedszkolaki po jednostce i przybliżyli swoją pracę. Była to również doskonała okazja do przypomnienia dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania.

W piątek funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola nr 3 w Sokółce. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań.

Mundurowi przybliżyli także przedszkolakom swoje miejsce pracy. Najmłodsi przyjrzeli się z bliska wyposażeniu wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie. Funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas codziennej drogi do przedszkola/domu oraz w kontakcie z nieznajomą osobą. Przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych oraz o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży pojazdem. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali kolorowanki oraz elementy odblaskowe. Maluchy słuchały i oglądały wszystko z dużym zainteresowaniem.