Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nietrzeźwych, jeden z zakazem - nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani

Data publikacji 22.10.2018

Sokólscy policjanci, podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo jeden z nich wsiadł za kierownicę, nie posiadając uprawnień do kierowania. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Do zatrzymania pierwszego z kierowców doszło w niedzielę po godzinie 1:00 w miejscowości Kundzicze. Kierowca volvo podczas jazdy miał problemy z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu, poza tym oślepiał innych kierowców korzystając ze świateł drogowych niezgodnie z przepisami. Sokólscy policjanci, zatrzymali 51-latka do kontroli i natychmiast wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że białostoczanin miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do wyeliminowania z ruchu drogowego kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcy doszło w niedzielę po godzinie 17:00. Policjanci w miejscowości Wólka zatrzymali do kontroli mitsubishi. Wstępne badanie stanu trzeźwości 57-letniego mieszkańca gminy Suchowola wykazało prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie obaj kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem.