Mundurowi i pracownicy Policji oddawali honorowo krew - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi i pracownicy Policji oddawali honorowo krew

Data publikacji 02.01.2019

W dniu 21 grudnia 2018 roku zakończyła się akcja honorowego oddawania krwi przez pracowników i funkcjonariuszy służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości pod nazwą „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Ile krwi zebrano podczas akcji?

Celem akcji oddawania krwi dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości jest przede wszystkim pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zapobieganie deficytom krwi w bankach krwi i placówkach służby zdrowia. Z punktu widzenia biorcy każda donacja jest bezcenna, ponieważ krwi nie da się wyprodukować ani zastąpić.

Do akcji chętnie dołączyli pracownicy i funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, z których część jest Honorowymi Dawcami Krwi. Policjanci dbają o to, by mundur kojarzony był z troską o bezpieczeństwo obywateli i niesieniem pomocy potrzebującym. Dodatkowo, udział w akcji był ważnym elementem uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W okresie od 15 października do 21 grudnia 2018 roku, w Punkcie Krwiodawstwa przy SP ZOZ w Sokółce mundurowi i pracownicy KPP w Sokółce oddali łącznie 8 litrów krwi oraz jej składników, podając podczas rejestracji hasło: „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.61 MB)