Sprawca kolizji miał blisko 1,7 promila - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kolizji miał blisko 1,7 promila

Data publikacji 14.01.2019

Policjanci z Posterunku Policji w Janowie zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był sprawcą kolizji, a w jego organizmie znajdowało się blisko 1,7 promila alkoholu!

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. W  sobotę, około godziny 16:00 na drodze z miejscowości Janów do Sitawki, funkcjonariusze Posterunku Policji w Janowie zostali wezwani do kolizji. Jak się okazało, sprawcą był 46–letni mieszkaniec gminy Janów. Mężczyzna kierował seatem, który na łuku drogi zjechał ze swojego pasa jezdni i uderzył w jadące z naprzeciwka audi, którym podróżowała kobieta z dzieckiem. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników – okazało się, ze mężczyzna kierujący seatem jest nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazało 1,68 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a on za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Policjanci apelują o reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego!