DZIELNICOWI NA SPOTKANIU Z OSP - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWI NA SPOTKANIU Z OSP

Data publikacji 05.03.2019

Dzielnicowi z Kuźnicy i Korycina zainicjowali spotkanie ze strażakami ochotnikami. Przybliżyli Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i przestrzegali przed oszustami. Spotkanie było także okazją do promowania zawodu policjanta.

W trosce o poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie dzielnicowi z Kuźnicy i Korycina zorganizowali kolejne spotkanie z mieszkańcami. Tym razem policjanci rozmawiali z miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną. Ideą spotkania było wypracowanie wspólnych działań przeciwko pojawiającym się zagrożeniom.

Policjanci przypomnieli cele i zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania otrzymali również informacje o sposobach i metodach działania oszustów przy próbie wyłudzenia pieniędzy. Funkcjonariusze apelowali o rozwagę i nie uleganie emocjom, a także kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych osób. Zwrócili uwagę, na konieczność czytania podpisywanych umów i dokumentów,  zwłaszcza tych, które są im wręczane przez osoby podające się za reprezentanta znanej firmy czy usługodawcy. Funkcjonariusze uczulali, że oszuści wykorzystują różne metody, by zdobyć pieniądze. Działają bezpośrednio pojawiając się w naszych domach, ale też wysyłając smsy z prośbą o dopłatę brakującej kwoty.

Policjanci podczas spotkania opowiedzieli również o swoim zawodzie – jego zadaniach i roli. Uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda rekrutacja w szeregi Policji oraz jakie warunki musi spełniać kandydat na funkcjonariusza.

  • Fotografia kolorowa. W lewym rogu zdjęcia stoi przy stole funkcjonariusz Policji prowadzący spotkanie. Przy brązowym stole siedzi pięciu słuchaczy - strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej.
  • Fotografia kolorowa. Na jasnym tle, z kolorowymi tablicami informacyjnymi na ścianach, w centralnej części zdjęcia widzimy kilkanaście osób - strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, siedzących na krzesłach.