Zatrzymali kierującego, który miał ponad promil alkoholu w organizmie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali kierującego, który miał ponad promil alkoholu w organizmie

Data publikacji 11.03.2019

Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna kierował autem po sokólskiej drodze, kiedy miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Najgorsze jest jednak, kiedy na takie zachowanie nie reagują osoby postronne, które swoim brakiem sprzeciwu dają przyzwolenia na takie zachowanie. W niedzielę, około godziny 18:00 na jednej z sokólskich ulic, funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali do kontroli suzuki, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Policjanci wyczuli od kierującego zapach alkoholu, a po przebadaniu stanu trzeźwości podejrzenie okazało się słuszne – kierowca miał prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. 55-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Policjanci apelują o reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego!