Pojechał do sklepu quadem… kiedy miał 3 promile - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pojechał do sklepu quadem… kiedy miał 3 promile

Data publikacji 03.04.2019

Wczoraj sokólscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 55-latka. Mężczyzna kierował quadem, dopóki nie stracił równowagi i przewrócił się razem z maszyną.

Wczoraj, około godziny 9:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce otrzymał zgłoszenie, że na drodze gruntowej przy miejscowości Skindzierz leży przewrócony quad, a obok niego mężczyzna, prawdopodobnie kierujący. Policjanci, którzy szybko dojechali na miejsce zdarzenia, przy maszynie znaleźli 55-latka, który miał problemy z zachowaniem równowagi i staniem o własnych siłach. Jak się okazało, znajdował się pod wpływem alkoholu, co potwierdziło badanie stanu trzeźwości – miał ponad 3 promile alkoholu organizmie! Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej był to już tego dnia drugi kurs nietrzeźwego kierowcy do sklepu, a pojazd, którym się poruszał nie był zarejestrowany ani ubezpieczony. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy a o jego dalszym losie będzie decydował teraz sąd.

Policjanci apelują o reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego!