„Spotkanie z historią Policji” w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Spotkanie z historią Policji” w Sokółce

Data publikacji 24.05.2019

Sokólscy policjanci zorganizowali konferencję w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej pod nazwą "Spotkanie z historią Policji”. Uczestnicy spotkania w atrakcyjny sposób poznali rzeczywistość służby minionych lat.

Wczoraj, w kawiarni „Lira” przy Sokólskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja pod nazwą „Spotkanie z historią Policji”. W spotkaniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele samorządów, służb mundurowych oraz duchowni. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Sokółce w celu uczczenia 100 rocznicy powstania Polskiej Policji Państwowej.

Konferencję otworzył Komendant Powiatowy Policji w Sokółce nadkomisarz Sławomir Kołakowski, który powitał przybyłych na spotkanie gości oraz podkreślił wyjątkowość okrągłego jubileuszu powstania polskiej Policji Państwowej.

W dalszej kolejności wystąpili pan Cezary Wonsewicz z żoną Anną – rekonstruktorzy historyczni z Białegostoku. W prezentacji uczestniczył również młodszy aspirant Mateusz Biziewski z Komendy Miejskiej w Suwałkach, pasjonat i kolekcjoner broni. Zaproszeni goście opowiedzieli o uzbrojeniu, wyposażeniu i umundurowaniu Policji Państwowej. Całość wykładu uświetniły mundury Policji Państwowej, w które ubrani byli prelegenci. Dodatkową atrakcją były eksponaty o wyjątkowej wartości historycznej, takie jak elementy uzbrojenia i wyposażenia z okresu PP, udostępnione między innymi z prywatnych kolekcji.

  • Na zdjęciu widać prowadzących konferencję w Sokółce - Państwo Wonsewicz są ubrani w historyczne mundury, obok nich przy laptopie stoi mł. asp. Mateusz Biziewski. Za nimi znajduje się ekran, z wyświetlonym przez rzutnik czarno-białym zdjęciem, przed nimi na stolikach znajdują się prezentowane eksponaty: uzbrojenie, pancerz, umundurowanie.
  • Na zdjęciu widać prowadzących konferencję w Sokółce - Państwo Wonsewicz są ubrani w historyczne mundury. Za nimi znajduje się ekran, z wyświetlonym przez rzutnik czarno-białym zdjęciem, przed nimi na stolikach znajdują się prezentowane eksponaty: uzbrojenie, pancerz, umundurowanie.
  • Na zdjęciu widać prowadzących konferencję w Sokółce - Cezary Wonsewicz ubrany w historyczny mundur, obok niego stoi mł. asp. Mateusz Biziewski. Przed nimi na stolikach znajdują się prezentowane eksponaty: uzbrojenie, pancerz, umundurowanie.
  • Na zdjęciu widać pełną sale słuchaczy, którzy siedzą i obserwują treści prezentowane na rzutniku.
  • Na zdjęciu widać grupę uczniów z klasy mundurowej, którzy oglądają wystawione na stolikach historyczne eksponaty. Po drugiej stronie stolika Cezary Wonsewicz odpowiada na ich pytania.
  • Na zdjęciu widać wyłożone na stoliku historyczne eksponaty są to między innymi czapki od munduru, bagnety, skórzana aktówka, broń długa, pałka.