Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 30.05.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej, gdzie odbył się egzamin na kartę rowerową. Kandydaci zmagali się na wcześniej przygotowanym torze przeszkód, sprawdzając swoje umiejętności w prowadzeniu roweru i znajomości przepisów ruchu drogowego.

Młodzi ludzie z czterech klas Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej przystąpili wczoraj do egzaminu na kartę rowerową. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych. Następnie sprawdzali swoje umiejętności prowadzenia jednośladu na specjalnie przygotowanym torze. Część praktyczna egzaminu z techniki jazdy polegała na prawidłowym pokonaniu toru, który zawierał m.in. jazdę między "pachołkami", prawidłowe zachowanie na drodze, bezpieczne zatrzymanie przed zagrożeniem.

Do egzaminu przystąpiło ponad 50 uczniów. Po zakończonym egzaminie policjanci rozmawiali z nowymi rowerzystami uczulając ich nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale też na prawidłowe wyposażenie rowerów i jazdę w kaskach ochronnych. Na koniec mundurowi gratulowali uczniom zdobycia ich pierwszego „prawa jazdy”.

  • Na kolorowym zdjęciu widać policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego w odblaskowej kamizelce, który obserwuje uczestników podczas egzaminu na kartę rowerową - dwójkę uczniów ze szkoły podstawowej. Uczniowie jadą na rowerach w "miasteczku ruchu drogowego".
  • Policjant obserwuje ucznia podczas egzaminu na kartę rowerową. Chłopiec na rowerze pokonuje przygotowany wcześniej tor przeszkód.
  • Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego tłumaczy zebranym dzieciom ze szkoły Podstawowej w jaki sposób należy pokonywać przeszkody podczas egzaminu kartę rowerową.