Przedszkolaki odwiedziły sokólską komendę - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki odwiedziły sokólską komendę

Data publikacji 14.06.2019

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce odwiedziły dzieci z Przedszkola numer 5 w Sokółce. Najmłodsi zobaczyli z bliska jak wygląda ich służba, a dużą atrakcją było zwiedzanie policyjnego aresztu.

Przedszkolaki z Przedszkola numer 5 w Sokółce odwiedziły wczoraj sokólską jednostkę policji. Na własne oczy zobaczyli, jak na co dzień pracują policjanci i policjantki, którzy pilnują porządku i bezpieczeństwa na terenie powiatu. Wśród atrakcji, które zaplanowali najmłodszym funkcjonariusze sporym zainteresowaniem cieszyło się Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych, gdzie trafiają między innymi przestępcy zatrzymani na gorącym uczynku. Duże wrażenie na przedszkolakach zrobiło spotkanie z technikiem kryminalistyki, która pokazała dzieciom jak się zbiera odciski palców oraz zabezpiecza inne ślady na miejscu przestępstwa. Na koniec najmłodsi mogli z bliska zobaczyć policyjne radiowozy i motocykle.

  • Na zdjęciu widać przedszkolaki, które idą w kierunku budynku Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.
  • Na zdjęciu widać policjantkę, która rozmawia z dziećmi siedzącymi na krzesełkach.
  • Na zdjęciu widać policjantkę prezentującą przedszkolakom Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych.
  • Na zdjęciu widać przedszkolaki, którym technik kryminalistyki opowiada o aspektach swojej pracy.
  • Na zdjęciu widać przedszkolaki, którym technik kryminalistyki, pokazuje jak zbierać odciski palców za pomocą pędzelka.
  • Na zdjęciu policjantka prezentuje przedszkolakom policyjne motocykle.