Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piraci wyeliminowani z ruchu drogowego dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 19.07.2019

Mimo kolejnych apeli o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę policjanci w ciągu jednego dnia wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wszystkie miejsca były wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako „przekraczanie dozwolonej prędkości”.

W środę sokólscy policjanci "drogówki"  wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy z nich w miejscowości Janów przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. 40-latek z Kuźnicy natychmiast stracił prawo jazdy. Został również ukarany mandatem karnym. Następnym nieodpowiedzialnym kierowcą, okazała się 37-latka, która również została zatrzymana do kontroli w Janowie. Na obszarze zabudowanym jechała 106 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Została ukarana mandatem karnym i straciła prawo jazdy. Kolejny kierowca z Zawistowszczyzny przekroczył prędkość w miejscowości Bogusze, przekraczając dozwoloną prędkość 40km/h o 52 km/h. Ostatnim nieodpowiedzialnym kierowcą tego dnia był obywatel Białorusi, który przy ograniczeniu do 50km/h jechał 105km/h w Woronianach. Obydwaj zostali ukarani mandatami oraz zatrzymano im prawo jazdy.

Miejsca, w których doszło do naruszeń przepisów ruchu drogowego, były zaznaczane wcześniej na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęściej zaznaczanych zagrożeń na terenie powiatu sokólskiego.

Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów drogowych. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeń na drodze.