Kaskadowy pomiar prędkości na sokólskich drogach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kaskadowy pomiar prędkości na sokólskich drogach

Data publikacji 08.01.2020

Sokólscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem mundurowi, na terenie całego powiatu sokólskiego, od godzin porannych zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierowców.

Wczoraj, od godzin porannych na terenie całego powiatu sokólskiego, policjanci „drogówki” przeprowadzili kaskadowy pomiar prędkości. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych.

Podczas działań na sokólskich drogach mundurowi skontrolowali 46 kierowców.  Mimo apeli policji 26 kierowców niestety nie zdjęło nogi z gazu i przekroczyło dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze przypominali uczestnikom ruchu, jak ważna jest jazda z prędkością bezpieczną – taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

Nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Niejednokrotnie, nawet przy ograniczeniu prędkości do 50 kilometrów na godzinę, w warunkach zimowych, gdy nawierzchnia jezdni jest oblodzona, należy zachować ostrożność i zmniejszyć prędkość.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

  • Funkcjonariusz Ruchu Drogowego przeprowadza pomiar prędkości
  • Policjant Ruchu Drogowego wykonuje pomiar prędkości.
  • Kontrola drogowa kierującego pojazdem ciężarowym.