Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Data publikacji 20.02.2020

Sokólscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 36-latek, który kierował ciągnikiem rolniczym, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Wczoraj, sokólscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców mundurowi zatrzymali do kontroli, po godzinie 11.00, w Kuderewszczyźnie w gminie Dąbrowa Białostocka. 26-latek kierował ciągnikiem rolniczym mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego kierowcę mundurowi zatrzymali przed godziną 17.00 w Słoi w gminie Szudziałowo. Badanie alkomatem wykazało, że 36-latek kierował ciągnikiem rolniczym renault miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że obaj kierowcy nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, bo już wcześniej zostały im odebrane. Teraz dalszym losem nietrzeźwych kierujących zajmie się sąd.

Mimo nieustannych apeli Policji wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. W 2019 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce zatrzymali 175 kierowców, którzy odpowiadali za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości z art. 178a Kodeksu Karnego. W tym roku sokólscy policjanci zatrzymali już 7 takich kierowców.

W ubiegłym roku sokólscy policjanci obsługiwali łącznie 25 zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących, w tym 4 wypadki drogowe i 21 kolizji.

Od początku roku na terenie powiatu sokólskiego nie było zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców.