Nie bądźmy obojętni - Sokółka - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni - Sokółka

Data publikacji 22.12.2009

     Zima to trudny okres dla osób starszych, nieporadnych, samotnych. To właśnie oni są najbardziej narażeni na wychłodzenie organizmu, a w najgorszym wypadku na zamarznięcie.

     Sokólska policja jak co roku prowadzi działania „Nie bądźmy obojętni”. Skierowane są one do szeroko pojętego społeczeństwa uczulając na problemy osób starszych, bezdomnych,  schorowanych, które nie są w stanie same poradzić sobie w tym jakże trudnym okresie jakim jest zima. Sokólscy policjanci podjęli szereg działań zapobiegawczych, w tym sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, które w szczególności narażone na zamarznięcie. Szczególnie teraz, gdy temperatury na zewnątrz spadły poniżej zera namawiają do skorzystania z pomocy jaką mają do zaoferowania placówki pomocowe naszego powiatu. Natomiast gdy zachodzi potrzeba natychmiastowej reakcji przewożą takie osoby w miejsca gdzie jest ciepło.
Sokólska policja zwraca się do wszystkich, którzy mają wiedzę o miejscach przebywania osób starszych, bezdomnych, niezaradnych, które potrzebują pomocy o przekazywanie takich informacji pod numery 112, 997 aby można było tym potrzebującym udzielić pomocy.

Zima 2009/2010