Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim

Data publikacji 26.04.2011

Dwoma wypadkami drogowymi zakończył się świąteczny weekend na drogach powiatu sokólskiego. Jeden z nich spowodował nietrzeźwy kierowca, sprawcą jednej kolizji okazał się również nietrzeźwy kierujący.

Niefortunne zdarzenia rozpoczął w niedzielne popołudnie 22 letni kierowca z gminy Janów, który jadąc oplem wypadł z trasy w okolicy wsi Szczuki. Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku żwirowej drogi wyjechał zza wzniesienia i najprawdopodobniej stracił panowanie nad corsą, dachował a następne zatrzymał się na pobliskiej łące. Jedna z dwóch pasażerek z obrażeniami głowy i kręgosłupa została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Do kolejnego wypadku doszło w Lany Poniedziałek po godzinie 17 w Makowlanach. 20-latek, który w wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile alkoholu stracił panowanie nad nissanem, zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w drzewo. On i podróżujący z nim pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcy auta miesiąc wcześniej zatrzymano już prawo jazdy za prowadzenie w stanie nietrzeźwości, w wydychanym powietrzu miał wtedy 2,35 promila alkoholu.

Do kolizji doszło w dniu dzisiejszym po godzinie 1 w okolicy wsi Podbagny. Z policyjnych ustaleń wynika, że 28 letni kierowca VW wraz z 2 pasażerami jechał w kierunku Dąbrowy Białostockiej, najprawdopodobniej nadmierna prędkość spowodowała, że na żwirowej drodze stracił panowanie nad golfem, zjechał na pobocze gdzie samochód się przewrócił i zapalił, kierowca oraz pasażerowie po zbadaniu przez lekarza zostali zwolnieni do domu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca ma prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce do wtorkowego poranka załatwili w sumie 2  wypadki drogowe, 7  kolizji oraz zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących.