Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Data publikacji 05.03.2012

W piątek funkcjonariusze sokólskiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania skierowane na "Niechronionych uczestników Ruchu Drogowego".

 

W piątek mundurowi z sokólskiej drogówki prowadzili wzmożone działania pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Miały one na celu zwrócenie szczególnej uwagi na niewłaściwe zachowanie kierowców i pieszych w rejonie przejść dla pieszych. Mimo wielu kampanii informacyjnych oraz zapisów w prawie nadal często dochodzi do łamania przepisów drogowych. W tym dniu policjanci najczęściej interweniowali wobec kierowców nie zapinających pasów bezpieczeństwa oraz pieszych, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym. W sumie mundurowi ukarali mandatami 12 osób w tym 4 pieszych.

W piątkowe popołudnie doszło również do zatrzymania dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy jechał rowerem w Suchowoli mając w wydychanym powietrzu 0,67 promila alkoholu. Natomiast drugi z mężczyzn to kierowca forda, który na aktualnym zakazie sądowym dotyczącym prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych jeździł po Krynkach. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że w wydychanym powietrzu miał prawie 1,6 promila alkoholu.

Tego typu działania z pewnością będą kontynuowane.