Symulator zderzeń w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Symulator zderzeń w Sokółce

Data publikacji 06.07.2012

Sokólscy policjanci przypominali dzisiaj kierowcom o obowiązku zapinania pasów. Każdy mógł sprawdzić przy użyciu symulatora zderzeń jak ważną kwestią jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Dzisiaj w Sokółce na Placu Kościuszki funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przypominali kierowcom o tym, jak ważna jest jazda w zapiętych pasach bezpieczeństwa, m. in. przy prezentacji symulatora zderzeń. Urządzenie składa się z samochodowego fotela wyposażonego w pasy bezpieczeństwa, który rozpędza się do prędkości około 8 km/h i gwałtownie zatrzymuje się, symulując zderzenie. Celem działań było uświadomienie osobom podróżującym samochodami, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierowcom jadącym bez zapiętych pasów, w ramach zastosowanych pouczeń funkcjonariusze proponowali przetestowanie symulatora zderzeń. Wszyscy z uczestników stwierdzili, że zapinanie pasów naprawdę może uratować życie. Korzystając z okazji policjanci sprawdzali i przypominali również o konieczności przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.sokolka.policja.gov.pl