19-letni kierowca nie żyje - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

19-letni kierowca nie żyje

Data publikacji 03.01.2013

W wyniku tragicznego wypadku na trasie Bobrowniki–Drahle zginął 19-letni kierowca. Sokólscy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Wczoraj, około godziny 7.40 dyżurnego sokólskiej Policji powiadomiono o tragicznym wypadku drogowym do jakiego doszło na trasie pomiędzy Bobrownikami a Drahlami. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 19-latek jadąc bmw w kierunku Sokółki najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku czego młody człowiek stracił panowanie nad autem, przejechał przez drogę, następnie dachował i uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu. Sokólscy policjanci wyjaśniają jakie były szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

 

Sokólscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie podróży. Chwila nieuwagi podczas jazdy w trudnych warunkach drogowych może zakończyć się kolizją lub wypadkiem. Pamiętajmy zatem o zachowaniu szczególnego skoncentrowania w podróży a także dostosowaniu prędkości do aktualnie panujących warunków oraz sytuacji na drodze, w taki sposób aby nie stracić panowania nad pojazdem. Prędkość bezpieczna nie oznacza prędkości dozwolonej – musi się jednak zmieścić w jej granicach.

Pamiętajmy, że nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne stosowane w pojazdach, takie jak np. systemy antypoślizgowe nie zapewniają stuprocentowego bezpieczeństwa. Są one jedynie pomocą dla kierowcy i z pewnością nie zastąpią zdrowego rozsądku, ostrożności i przewidywania sytuacji na drodze.

 


 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji