Bezpieczeństwo w sieci z Czerwonym Kapturkiem - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo w sieci z Czerwonym Kapturkiem

Data publikacji 24.05.2013

Sokólscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Janowie. Po przedstawieniu przygotowanym przez gimnazjalistów mundurowi rozmawiali z młodymi ludźmi na temat zasad bezpiecznego korzystania z sieci.

Dzisiaj sokólscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Janowie. Na początku spotkania gimnazjaliści przedstawili spektakl opowiadający o Czerwonym Kapturku, który nie przestrzegał zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Młoda dziewczyna poznanemu w sieci „królewiczowi” - wilkowi przekazała wszystkie informacje o swojej babci, który chciał to później wykorzystać. W ten sposób starsi uczniowie przestrzegli swoich młodszych kolegów - by nie ufać osobom poznanym w sieci, nie opowiadać wiele o sobie, swoim domu i najbliższych. Po spektaklu sokólscy policjanci rozmawiali z uczniami w jaki sposób należy poruszać się w sieci - by nie stać się ofiarą przestępstwa. Mundurowi informowali jak właściwie, zgodnie z prawem wykorzystać informacje, które są w Internecie i uniknąć zagrożeń, które mogą wynikać z nierozsądnego korzystania z tej, tak popularnej obecnie formy komunikowania się.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl