Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 27.05.2013

W miniony weekend sokólscy policjanci ujawnili dziewięciu mężczyzn, którzy postanowili usiąść za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, jednemu z nich zapalił się samochód. Teraz wszyscy za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą przed sądem. 

W miniony weekend sokólscy funkcjonariusze zatrzymali dziewięciu mężczyzn, którzy postanowili kierować po wcześniejszym wypiciu alkoholu. Pierwszy z nich został zatrzymany w piątek po godzinie 17.00 w Sokółce na ulicy Kolejowej. 29-latek jadący rowerem miał w wydychanym powietrzu prawie 0,5 promila alkoholu oraz posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. W sobotę po godzinie 14, na drodze Górany – Leszczany w gminie Krynki, został zatrzymany 69-latek, kierowca seata, któremu zapalił się samochód. Mężczyzna wydmuchał ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i trafił do szpitala z oparzeniami głowy i dłoni. Trzeci z mężczyzn został zatrzymany w sobotnią noc w Sokółce na ulicy Osiedle Zielone. 44-letni kierowca clio w wydychanym powietrzu miał 1,8 promila alkoholu. Chwilę później mundurowi udaremnili jazdę 34-latkowi, który kierował oplem w kol. Buchwałowo w Sokółce, a wydychanym powietrzu miał ponad 1,6 promila alkoholu oraz 35-letniemu kierowcy nissana, z wynikiem 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu jadącemu w m. Jurowlany w gminie Krynki. Natomiast w niedzielny poranek policjańci zatrzymali 37-latka, który w jednej ze wsi w gminie Janów kierował skuterem mając 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy i brak badań technicznych pojazdu w dowodzie rejestracyjnym. Jeszcze tego samego dnia, przed godziną 20.00 na ulicy Wróblewskiego w Sokółce został zatrzymany 20-latek kierujący rowerem, który również nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. W jego przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. Ostatni z ujawnionych nietrzeźwych kierujących to dwaj 37-latkowie kierujący fordem, drugi – skodą, zatrzymani dzisiejszego poranka w okolicy wsi Bogusze z wynikiem 0,7 i 0,6 promila alkoholu. Wszyscy mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl