Popołudnie z profilaktyką w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Popołudnie z profilaktyką w Sokółce

Data publikacji 25.06.2013

W sobotę na skwerze przy ul. Piłsudskiego w Sokółce odbyło się popołudniowe spotkanie z profilaktyką. W ten sposób sokólscy policjanci wraz z mieszkańcami włączyli się inicjatywę pn. "Ogólnopolska Noc Profilaktyki".


W sobotnie popołudnie sokólscy policjanci wraz z zebraną grupą mieszkańców przez odczytanie odezwy przygotowanej przez społeczność PaT włączyli się w realizację I Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki. Inicjatorami tego działania jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych  oraz Komenda Główna Policji. Sokólscy funkcjonariusze wraz z grupą teatralną uczniów z Gimnazjum Nr 1 w Sokółce przygotowali dla wszystkich zebranych na skwerze przy ulicy Piłsudskiego happening pn. "Przestańmy biec". Razem przygotowali hasła,  które miały zwrócić uwagę na wciąż narastający problem używania środków psychoaktywnych przez młodych ludzi, na „zabieganie” i narastającą obojętność wśród ludzi. Młodzi aktorzy przedstawili spektakl pn. "Moje życie, Mój wybór", który został zakończony położeniem prawej dłoni na sercu i wybijaniem przez 60 sekund jego rytmu.  Ten gest połączył wszystkich obecnych w wolności od uzależnień, przemocy i obojętności oraz zjednoczył w trosce o drugiego człowieka.


Fragment odezwy PaT - „…Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.”

Pliki do pobrania