Kierowca tira miał blisko 3 promile - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca tira miał blisko 3 promile

Data publikacji 30.07.2013

Gdy policjanci z Sokółki zatrzymali do kontroli 48-letniego kierowcę ciężarowego mercedesa okazało się, że mężczyzna jest mocno pijany. Badanie alkomatem wykazało w organizmie obywatela Litwy 2,8 promila alkoholu.

Wczoraj po godzinie 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce poinformowany został o mężczyźnie, który spożywał alkohol i po chwili wsiadł za kierownicę ciężarowego mercedesa z naczepą i odjechał ulicą Przemysłową. Policjanci sokólskiej drogówki natychmiast ruszyli w kierunku, w którym pojechał wskazany tir. W pewnym momencie na pobliskim skrzyżowaniu funkcjonariusze zauważyli opisany pojazd i od razu zatrzymali jego kierowcę do kontroli. Okazał się nim 48-letni obywatel Litwy. Badanie alkomatem potwierdziło informacje mundurowych. Okazało się, że mężczyzna był mocno pijany. Miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie wiózł około 20 tonowy ładunek. Pojazd został zabezpieczony, a kierujący trafił do policyjnego aresztu. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl