Najlepsi podlascy dzielnicowi - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepsi podlascy dzielnicowi

Data publikacji 11.10.2013

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku ogłoszone zostały wyniki eliminacji wojewódzkich VI Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Były puchary i nagrody. Najlepsi podlascy dzielnicowi będą reprezentowali nasze województwo w ogólnopolskim finale zawodów, który odbędzie się w listopadzie w Szkole Policji w Katowicach.

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku ogłoszone zostały wyniki eliminacji wojewódzkich VI Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Zanim jednak rozegrane zostały zawody wojewódzkie, w sierpniu 2013 roku do zawodów na szczeblu powiatowym przystąpiło 186 dzielnicowych ze wszystkich komend miejskich i powiatowych województwa podlaskiego. W etapie powiatowym policjanci rozwiązywali test wiedzy składający się z 45 pytań. W każdej komendzie miejskiej/powiatowej Policji zostało wyłonionych dwóch najlepszych dzielnicowych, którzy zostali zgłoszeni do udziału w eliminacjach wojewódzkich.

Do etapu wojewódzkiego zawodów, który odbył się w minioną środę, przystąpiło 25 dzielnicowych. Policjanci mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy składający się z 60 pytań oraz wykazać się wiedzą zawodową i umiejętnościami praktycznymi w konkurencji „Symulacja – przyjęcie interesanta”. Dwoje z nich weźmie udział w Finale VI ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Finał zawodów zostanie rozegrany w dniach 26 – 27 listopada 2013 roku w Szkole Policji w Katowicach.

Zwycięzcą zawodów wojewódzkich został st. asp. Mariusz Jarosław Zagórski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, pełniący służbę w Komisariacie Policji III w Białymstoku.

Drugie miejsce zajęła sierż. szt. Ewa Kucejko z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, pełniąca służbę w Posterunku Policji w Suchowoli.

Trzecie miejsce przypadło w udziale mł. asp. Sebastianowi Kamieńskiemu z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, pełniącemu służbę w Posterunku Policji w Białowieży.

Zwycięzcom pogratulował Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji – młodszy inspektora Adam Petelski, który uhonorował laureatów pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl